Η Παρί στα πρόθυρα του 12ου τίτλου της Ligue 1.

14:16 | 23/04/2024
Surfbet team
share:

Μετά από μια ντροπιαστική ήττα από την OGC Νις την προηγούμενη φορά, η Lorient επιστρέφει απέναντι στους Παριζιάνους, ελπίζοντας να καθυστερήσει την επικείμενη κατάκτηση του τίτλου από την PSG, βάζοντας παράλληλα τέλος σε ένα σερί τριών ηττών.

Η αναμέτρηση Λοριάν - Παρί Σεν Ζερμέν ξεκινά στις 20:00 την Τετάρτη 24 Απριλίου στο Stade du Moustoir.

Μοναδική προσφορά για τις μάχες του Ολυμπιακού στο Conference League

Η Λοριάν, η οποία μετράει πέντε παιχνίδια χωρίς νίκη, έμεινε με τρεις σερί ήττες [LDLLL] μετά την ήττα με 3-0 από την ΟΓΚ Νις το Σαββατοκύριακο. Η ήττα αφήνει τη Λοριάν τρεις βαθμούς μακριά από την ασφάλεια στην 17η θέση, έχοντας συγκεντρώσει 26 βαθμούς από 6W, 8D και 15L. Παραμένει πολύ μακριά από την περσινή της πορεία, όπου τερμάτισε στη 10η θέση. Την Τετάρτη, η Les Merlus, η οποία έχει το χειρότερο αμυντικό ρεκόρ στη διοργάνωση, έχοντας δεχθεί 55 γκολ μέχρι στιγμής φέτος [1,9 G/G], θα επιδιώξει να βάλει τέλος στο σερί πέντε αγώνων χωρίς νίκη.

Sugar Προσφορά* χωρίς κατάθεση μόνο για λίγες μέρες στη Novibet!

Η τελευταία νίκη των γηπεδούχων ήταν με 2-1 επί της Ρεν στις αρχές Μαρτίου. Εν τω μεταξύ, έχοντας μείνει αήττητη στις δύο τελευταίες αναμετρήσεις της με την PSG στη Ligue 1 [1W, 1D, 0L], η Lorient θα μπορούσε να κάνει τρία παιχνίδια αήττητη απέναντι στους Παριζιάνους. Ωστόσο, με τόσο κακή φόρμα που πηγαίνει στη μεσοβδόμαδη σύγκρουση, έχοντας χάσει τρία εντός έδρας παιχνίδια χωρίς να πετύχει ούτε ένα γκολ, η Lorient θα μπορούσε να καταγράψει μια τέταρτη διαδοχική εντός έδρας ήττα στη Ligue 1 για δεύτερη φορά στην ιστορία του συλλόγου. Η τελευταία φορά που είχε υποστεί τέτοια μοίρα ήταν μεταξύ Σεπτεμβρίου και Νοεμβρίου του 2014. Ένα 3-4-2-1 με τον Μοχάμεντ Μπαμπά στην επίθεση αναμένεται για τη μεσοβδόμαδη συνάντηση με την PSG. Ο Ρεζίς Λε Μπρις θα στερηθεί έως και πέντε ποδοσφαιριστές, μεταξύ των οποίων οι Μπαμπά Ντιένγκ και Ιγκόρ Σίλβα.

Fonbet: Προσφορά Χωρίς Κατάθεση με free spins στο Legacy of Dead & 10€ free bet  ✅

Η PSG βρίσκεται στα πρόθυρα του 12ου τίτλου της στη Ligue 1, αφού την Κυριακή σάρωσε τη Λυών με 4-1. Με δύο γκολ μέσα στα πρώτα δέκα λεπτά η PSG ξεκίνησε καθησυχαστικά το παιχνίδι, πολύ πριν το διπλό του Γκονσάλο Ράμος [32', 42'] βάλει ταφόπλακα στο παιχνίδι μέσα στο πρώτο ημίχρονο. Η νίκη αυτή βοήθησε τους Παριζιάνους να διατηρήσουν τη διαφορά των 11 βαθμών από την κορυφή της βαθμολογίας.

Προσφορά χωρίς κατάθεση μόνο για λίγες μέρες στη Novibet!

Με πέντε παιχνίδια να απομένουν πριν από τη μεσοβδόμαδη αγωνιστική [15 βαθμοί εφικτοί], με νίκη την Τετάρτη η PSG θα στεφθεί πρωταθλήτρια Γαλλίας, αν η Μονακό δεν καταφέρει να νικήσει τη Λιλ. Σε περίπτωση που συμβεί αυτό, θα αφήσει τους σημερινούς πρωταθλητές με τον τρίτο διαδοχικό τίτλο της Ligue 1. Ο Λουίς Ενρίκε αναμένεται να επιστρέψει σε ένα 4-3-3, αφού είχε χρησιμοποιήσει ένα 4-2-3-1 για το παιχνίδι του Σαββατοκύριακου με τη Λυών. Ο Γκονσάλο Ράμος πιθανότατα θα διατηρήσει τη θέση του στην επίθεση, ενώ ο Κιλιάν Εμπαπέ, που έμεινε στον πάγκο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα του Σαββατοκύριακου, αναμένεται να επιστρέψει στο αρχικό σχήμα μαζί με τον Ουσμάν Ντεμπελέ, αφού αμφότεροι πήραν ανάσες.

Προτεινόμενα Άρθρα

Fitness

Ο συνεπής νυχτερινός ύπνος μπορεί να μειώσει τον κίνδυνο καρδιαγγειακής νόσου

Μια πρόσφατη μελέτη ανακάλυψε τη σχέση της σταθερά καλής ποιότητας ύπνου και του μειωμένου κινδύνου καρδιαγγειακής νόσου σε ηλικιωμένους ανθρώπους.
Τενις

Ο Τσιτσιπάς για Ναδάλ: "Εντελώς αδίστακτος"

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς μοιράστηκε τις εμπειρίες του από την αναμέτρηση με τον 22 φορές πρωταθλητή Grand Slam Ραφαέλ Ναδάλ.
Ligue 1

Η Μονακό υποδέχεται τη Λιλ, ελπίζοντας να καθυστερήσει την αναπόφευκτη κατάκτηση του τίτλου από την PSG.

Η αναμέτρηση Μονακό - Λιλ θα ξεκινήσει στις 22:00 την Τετάρτη 24 Απριλίου στο Stade Louis II.
EuroLeague

Ευρωλίγκα Playoffs: Απόψε το Game 2 για ΠΑΟ-Μακάμπι

Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει την πρόκληση να ανατρέψει την κατάσταση στο Game 2 των Playoffs της EuroLeague, μετά την ήττα στο Game 1 από τη Μακάμπι Τελ Αβίβ.
Premier League

Η Γουλβς ανυπομονεί να βάλει τέλος στο σερί πέντε αγώνων χωρίς νίκη στη μεσοβδόμαδη αναμέτρηση.

Μετά την ήττα από την Άρσεναλ, η Γουλβς αντιμετωπίζει τα Τσέρις σε αυτή τη μεσοβδόμαδη αναμέτρηση, θέλοντας να βάλει τέλος σε ένα σερί πέντε αγώνων χωρίς νίκη.
Στοίχημα

Στη Novibet βλέπεις χωρίς προϋποθέσεις Ευρωλίγκα!

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τη Μακάμπι (21:15) στο ΟΑΚΑ στο Game 2 των Playoffs με αποκλειστικό στόχο τη νίκη και το 1-1 για να διατηρηθούν οι ελπίδες πρόκρισης στο Final-4.