Ο Φραντσέσκο Καλτσόνα καλεί σε σύμπνοια καθώς η Νάπολι αντιμετωπίζει τη Ρόμα.

20:07 | 27/04/2024
Surfbet team
share:

Η αναμέτρηση Νάπολι - Ρόμα θα ξεκινήσει στις 19:00 την Κυριακή 28 Απριλίου στο Stadio San Paolo.

Η Νάπολι γνώρισε την ήττα με 1-0 από την Έμπολι την προηγούμενη φορά, αφού δεν μπόρεσε να βρει απάντηση στο γκολ του Αλμπέρτο Σέρι [4'], ο οποίος βρήκε δίχτυα μέσα σε πέντε λεπτά παιχνιδιού. Οι Μπλε βρίσκονται στην 8η θέση πριν από το παιχνίδι της Κυριακής, ελπίζοντας να βάλουν τέλος σε ένα σερί δύο αγώνων χωρίς νίκη [DLWDL], το οποίο τους αφήνει με 49 βαθμούς μετά από 13W, 10D και 10L. Η Νάπολι βρίσκεται εννέα βαθμούς έξω από την πρώτη πεντάδα με πέντε παιχνίδια να απομένουν.

Απολάυστε την απόλυτη εμπειρία Live Betting παρέα με τους καλύτερους!

Την Κυριακή, θα επιδιώξει να κερδίσει τρεις βαθμούς, που θα την κάνουν να ξεπεράσει τη Λάτσιο με διαφορά τερμάτων, εφόσον οι "αετοί" [52 βαθμοί] δεν καταφέρουν να πάρουν βαθμό το Σάββατο απέναντι στη Βερόνα. Οι "παρτενοπέι", που δεν έχουν χάσει κανένα από τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια τους με τη Ρόμα στη Serie A [3W, 2D, 0L], μπορούν να κάνουν έξι χωρίς ήττα στην έδρα των φιλοξενούμενων, αν και έχουν δεχθεί τουλάχιστον ένα γκολ σε κάθε ένα από τα 12 τελευταία παιχνίδια τους για το πρωτάθλημα.

Προσφορά χωρίς κατάθεση μόνο για λίγες μέρες στη Novibet!

''Η διαχείριση του Ντε Ρόσι πέρα από τα σημεία τους οδηγεί στο να σκοράρουν πολύ- έχουν [η Ρόμα] μεγάλη φυσική κατάσταση- είναι δυνατοί στις ανενεργές μπάλες- υπάρχουν πολλά πράγματα που πρέπει να ανησυχούν. Αλλά αν παίξουμε ως Νάπολι, έχουμε και εμείς τα όπλα μας'', δήλωσε ο Φραντσέσκο Καλτσόνα στην συνέντευξη Τύπου της Παρασκευής πριν τον αγώνα. Με τα έξι από τα επτά τελευταία γκολ που σημειώθηκαν σε αγώνες της Serie A μεταξύ των δύο ομάδων να έχουν σημειωθεί μετά το 75ο λεπτό, οι θεατές θα μπορούσαν να δουν ένα παιχνίδι με γκολ στις καθυστερήσεις την Κυριακή. Οι Victor Osimhen και Matteo Politano θα συνεργαστούν με τον Khvicha Kvaratskhelia στην επίθεση για το παιχνίδι του Σαββατοκύριακου. Οι Mario Rui και Amir Rrahmani επιστρέφουν στην αποστολή, αφού δεν αγωνίστηκαν το περασμένο Σαββατοκύριακο λόγω τιμωρίας.

Sugar Προσφορά* χωρίς κατάθεση μόνο για λίγες μέρες στη Novibet!

Η Ρόμα προέρχεται από το ματς της Πέμπτης που είχε ήδη διακοπεί, όπου πήρε τη νίκη με 2-1 στα εναπομείναντα είκοσι λεπτά του αγώνα. Ένα γκολ στις καθυστερήσεις από τον Bryan Cristante [90'+5] βοήθησε τη Ρόμα να περάσει τη γραμμή του αγώνα, ο οποίος διακόπηκε μετά την κατάρρευση του Evan Ndicka στον αγωνιστικό χώρο μετά από κατάρρευση πνεύμονα. Η νίκη βοήθησε τη Ρόμα να επιστρέψει στις νίκες μετά την ήττα με 3-1 την περασμένη αγωνιστική από τη συμπολίτισσα Μπολόνια, που ελπίζει στην τετράδα.

Η κυριακάτικη αναμέτρηση θα χρησιμεύσει ως δοκιμασία για τη Ρόμα ενόψει της αναμέτρησης της Πέμπτης για τον πρώτο ημιτελικό με τη νεοφώτιστη πρωταθλήτρια της Μπουντεσλίγκα Μπάγερ Λεβερκούζεν. Εν τω μεταξύ, η Ρόμα [WDWLW], η οποία έχει 58 βαθμούς [17W, 7D, 9L], θα επιδιώξει να πάρει το διπλό στο πρωτάθλημα επί της Νάπολι, έχοντας κερδίσει τον αντίστροφο αγώνα με 2-0. Ένα 4-3-3 με τους Tammy Abraham, Stephan El Shaarawy και Dybala αναμένεται στην επίθεση για τη Ρόμα, η οποία θα στερηθεί το τιμωρημένο δίδυμο που αποτελείται από τους Diego Llorente και Leandro Paredes.

Προτεινόμενα Άρθρα

Champions League

Η Ντόρτμουντ αντιμετωπίζει τη νεοφώτιστη πρωταθλήτρια Γαλλίας Παρί στον ημιτελικό του Champions League.

Μετά την ήττα από τη Λειψία, η Ντόρτμουντ αντιμετωπίζει τους νεοφώτιστους πρωταθλητές Γαλλίας στην πρώτη αναμέτρηση του ημιτελικού του Champions League την Τετάρτη, ελπίζοντας να μείνει με το ένα πόδι στον τελικό.
Serie A

Η Μπολόνια που ελπίζει στην πρώτη τετράδα βλέπει την 3η θέση, ενώ η Γιουβέντους αντιμετωπίζει τη Μίλαν.

Αφού επέστρεψε στις νίκες, η Μπολόνια αντιμετωπίζει τις "Ζέβρες", ελπίζοντας να ξεπεράσει την τρίτη Γιούβε, η οποία αντιμετωπίζει τη Μίλαν σε μια δύσκολη αναμέτρηση.
Bundesliga

Η Λειψία στοχεύει σε πέντε διαδοχικές νίκες στο ταξίδι της στη Χόφενχαϊμ.

Μετά την αποτυχημένη επιστροφή στις καθυστερήσεις απέναντι στην απειλούμενη με υποβιβασμό Μπόχουμ, η Χόφενχαϊμ αντιμετωπίζει τους Κόκκινους Ταύρους, ελπίζοντας να βάλει τέλος σε ένα σερί πέντε ηττών απέναντι στους φιλ...
La Liga

Η Μπαρτσελόνα επιστρέφει στη Βαλένθια μετά την ήττα στο El Clásico.

Μετά από μια αμφιλεγόμενη ήττα στο El Clásico της περασμένης Κυριακής, οι Καταλανοί επιστρέφουν απέναντι στις Νυχτερίδες σε αυτό το επεισόδιο του ποδοσφαίρου της Δευτέρας, ελπίζοντας να επιστρέψουν στις νίκες.